NIEPRAWDOPODOBNE,a jednak…”ORANGE”

Pod koniec czerwca wysłałem do ORANGE list polecony, prosząc o                nieobciążanie mojego konta opłatą za usługę, z której nie korzystam. Orange listu nie przyjął.  Choć przyjął list wspólnoty mieszkaniowej wysłany pod ten sam adres wcześniej, w którym prosiliśmy o założenie światłowodu w naszym budynku.

  Żyję na tym świecie 88 lat, wysłałem w tym czasie tysiące listów do różnych osób i instytucji i nie zdarzyło się, by listu nie przyjęto. ORANGE ma czarną listę klientów, których nie lubi, a może posiada urządzenie pozwalające odrzucać listy, w których klienci domagają się zwrotu pieniędzy? Nie wiem. Wiem natomiast, że nie sposób dodzwonić się na bezpłatny telefon 19393, bo „inteligentny informator” mataczy, miast informować. A doradcy żądają od klienta wprowadzania kodów i haseł, po to, by korzystać z telefonu płatnego.

 Umowy z ORANGE zerwać nie mogę, bo zapłacę wysoką karę, by wyrwać się z łap niesolidnej firmy.

  Zdziwiony awizem udałem się na pocztę, by odebrać „zwrot” czyli własny list. którego ORANGE nie przyjął.  Na poczcie nowe zaskoczenie. Aby odebrać zwrot listu poleconego trzeba zapłacić. Kto to wprowadził? Pan premier Mateusz Morawiecki? A może jest to forma dopłat do „Kuchni Matki Boskiej” lub „Kuchni Jezusa”, które źle na poczcie się sprzedają? Bóg jeden wie.

 W tym miejscu ciśnie się na usta pytanie zadane dawno temu innemu premierowi: panie premierze jak żyć? Nie zadam tego pytania panu premierowi Morawieckiemu, bo wiem, jak żyć. Pytam zatem, dlaczego w państwie demokratycznym klient -obywatel ma mniejsze prawa niż firmy i korporacje? Kto wprowadził dodatkową opłatę za zwroty listów?

 Będę wdzięczny, gdy po obejrzeniu zdjęć podzielicie się ze mną,  Panie i Panowie, swoimi doświadczeniami i ocenami. Z góry dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.