„IKONA DEMOKRACJI”

„ – w 1973 roku w Chile CIA skutecznie pomogła generałowi Augustowi Pinochetowi w obaleniu demokratycznie wybranego prezydenta Salvadora Allende…”

„ – w 1976 roku w sąsiedniej Argentynie USA wsparły zamach stanu, który obalił demokratyczną prezydent Isabelę Perón i pomógł w przejęciu władzy przez prawicową wojskową dyktaturę generała Jorge Videli.”

Cytaty pochodzą z książki profesora Grzegorza W. Kołodki „ Świat w matni” (str.91)

We wrześniu 1973 roku widziałem w Paryżu i w Meksyku ogromne demonstracje ludności obu stolic przeciw amerykańskiej metodzie krzewienia demokracji.

Nie da się ukryć, że gospodarze Białego Domu lubią dyktatorów w generalskich mundurach wynajmować do budowy demokracji. Wszak demokrację amerykańską stworzyli ludzie po mistrzowsku władający coltami i winchesterami.

Czas szybko biegnie, generałowie krzewiący demokrację stali się niemodni. Właściciele kompleksu zbrojeniowego USA uznali, że do szerzenia demokracji najlepsi są komicy. Ukraińcy pomysł kupili, wybrali komika na prezydenta, który okazał się utalentowanym wojownikiem.

Rzecz jednak w tym, że nawet w Waszyngtonie nie da się z komika zrobić ikony demokracji. Od kilku dni część mediów amerykańskich i światowych zapowiada żałosny koniec komika. Bowiem nawet tak dzielni ludzie jak Ukraińcy zaczynają tęsknić za POKOJEM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.