OD AFERY DO AFERY…(4) (5) (6)…

Wszystkich nie wyliczę, bo nie piszę książki telefonicznej. Przypomnę tylko co nam obiecano. W dwóch kampaniach, prezydenckiej i parlamentarnej dominowało hasło: „Wystarczy nie kraść”!
Złodziejstwo, w miarę rozwoju cywilizacji, przybierało przeróżne formy, można w skrócie napisać od kieszonkowca po bankiera i premiera.
Pod rządami PiS złodziejstwo rozkwitło, jak nigdy dotąd. Afera goni aferę. Drobne misiaczki i grube ryby. Wielgachne premie, „nam się należy”, loty, przejazdy, katastrofy. Afery budowlane, finansowe, polityczne i moralne. Sitwa opanowała sztukę zamiatania afer pod dywan do perfekcji. Aferzyści nie muszą szukać pracy. Były marszałek Sejmu jest pierwszy na liście do parlamentu. To przykład arogancji i pogardy dla obywateli.
Mnie interesuje najbardziej afera hejterska w ministerstwie sprawiedliwości. Jest ona dowodem całkowitej demoralizacji moralnej sitwy rządzącej państwem polskim. To nie przypadek, że wydarzyła się w ministerstwie sprawiedliwości pod rządami pana Zbigniewa Ziobro. Przypominam. Ten pan ma w tych sprawach doświadczanie.
25 kwietnia 2007 roku z trybuny sejmowej, po śmierci Barbary Blidy oznajmił, cytuję fragment stenogramu:
„Chciałbym powiedzieć, że to, co dzisiaj będę przedstawiał, bierze się z wiedzy, którą zaczerpnąłem w dniu dzisiejszym z prokuratury, wcześniej okoliczności tych spraw nie znałem …”
Kłamał posłanki, posłów i nas, obywateli. Przemilczał, że brał udział w naradzie u premiera pana, Jarosława Kaczyńskiego, poświęconej m.in. aresztowaniu pani Barbary Blidy. To jest skuteczna metoda pana ministra. Teraz nieboraczek oświadcza, że nie wiedział o aferze wiceministra Łukasza Piebiaka. Piebiak stracił pracę, ale włos mu z głowy nie spadnie. Dowody jego niemoralnej działalności gdzieś się zawieruszą. Pana Zbigniewa Ziobro Sejm nie odwołał.
Jaką my, obywatele, możemy mieć pewność, że prokurator generalny pan Zbigniew Ziobro (Niewiedza) zapewni obiektywne śledztwo w sprawie prezesa NIK pana, Mariana Banasia. Ten bohater wykrywania afer VAT, sam za dzierżawę budynku VAT-u nie płacił! I jeśli jest prawdą to o czym informują media prześcignął wszystkich aferałów. Możemy być pewni, że afera zostanie rozmyta. Wszak kruk krukowi oka nie wykole. Głosujcie na PiS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.